czwartek, 21 maja 2015

PZU Trasa Zdrowia

W Żyrardowie odbyły się już drugie warsztaty konsultacyjne w sprawie utworzenia w tzw. lasku międzyborowskim PZU Trasy Zdrowia. Taka trasa ma formę ścieżki o długości ok. 2 km, przy której umiejscowione są przyrządy do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Zaangażowanie mieszkańców sprawiło, że Żyrardów ma teraz spore szanse w rywalizacji 35 miejscowości o 30 tras zdrowia.

 


Jednym z wymogów trasy jest jej położenie w otoczeniu leśno-parkowym, a malowniczy lasek przy ul. Procnera spełnia go w 100 %. Podczas ostatnich konsultacji mieliśmy okazję zrobić dokładne rozeznanie tego terenu. Wstępnie udało się zaplanować miejsca ulokowania 10-ciu przyrządów do ćwiczeń.
 Konsultacjom towarzyszyła akcja sprzątania lasku, do której nie tylko okoliczni mieszkańcy zabrali się z animuszem. Wspólnie zebraliśmy kilkanaście worów śmieci.


W pierwszych dniach czerwca poznamy werdykt komisji konkursowej i mam nadzieję, że nasze miasto znajdzie się na liście 30 zwycięzców, u których Trasy Zdrowia powstaną. Trzymam kciuki! 

Tymczasem w sobotę w tym miejscu odbędzie się majówka organizowana przez Urząd Miasta Żyrardowa.

 

Żyrardowscy Amatorzy Fizycznej Aktywności też tam będą :) 

Zapraszam na wspólny trening biegowy w ramach poznania planowanego przebiegu trasy zdrowia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz